Modrá krev (1)

27. října 2013 v 11:10 | Sabi |  Recenze

Autor: Melissa de la Cruz
Nakladatelství: BBart
Rok vydání: 2011
Počet stran: 240
Anotace:Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Schuyler Van Alenová (15) pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny. Vrstevníci jí opovrhují, asi proto, že je gothička. Doma žije jen s babičkou, otce nikdy nepoznala a její matka leží od porodu z neznámého důvodu v komatu. Schuyler se na ní chodí dívat. jednou tam ovšem potká podivného muže, a později zjistí, že je to její otec.

Nejasností je však stále víc, když zavraždí její spolužačku Aggie a nezbude z ní vůbec žádná krev. přitom byla nesmrtelná!..
Schuyler se dostane do spolku, v jehož útrobách jsou samí modrokrevní (upíři). Schuyler a její přátelé jsou také jednimi z nich, i když tomu zpočátku nevěří.

Začíná boj o přežití modrokrevných. Někdo je zabíjí a snaží se je vyhladit ze světa. Jsou to stříbrnokrevní, jež se skrývají pod mnoha tvářemi aby je nikdo nepoznal. Z neznámého důvodu už několikrát zaůtočili i na Shuyler. Modrokrevných stále ubývá a tak se rozhodne, že ona a její největší přítel Oliver, (její červenokrevný průvodce) vydají do Benátek, vyhledat Schuyleřina dědečka, který jim jediný může pomoci a zároveň odhalit, kdo je to KROATAN.

Tajemný příběh je opředen přátelstvím, láskou, ale i napjatými vztahy mezi hlavními hrdinkami ( Shuyler, Bliss, Mimi ).

Autorčino pojetí upírů je velmi zajímavé. Upíři jsou tzv. modrokrevní což doslova znamená, že jim v těle koluje modrá krev, která ve věku asi okolo patnácti let, začne "prosakovat" na povrch a na rukou se začnou utvářet podivné obrazce. Upíři můžou jíst cokoliv, aniž by přibrali, vybavují se jim vzpomínky z minulých životů, mají svého vlastního psa jako ochránce a jsou nesmrtelní. Jejich tělo zůstává ve fyzické schránce sto let, poté zemře a jejich duch odpočívá nebo se vyvíjí, než je povolán k dalšímu cyklu...

Vím, že recenze na tuhle knihu jsou velmi sporné, ale mě velice zaujala a nepřestala jsem číst, dokud jsem nebyla u konce, Děj byl napínavý a události měly veliký spád. Celkově se mi moc líbila, jediné, co bych vytkla, je zbytečně zdlouhavé popisování ulic, budov,..

Ona, ani zbylé díly nechybí v mé skromné knihovničce.
Modrou krev bych každopádně všem vřele doporučila ! :-)

PS: Tuto knihu jsem sehnala v LEVNÝCH KNIHÁCH za 79,- ( za stejnou cenu pak i druhý díl, pro který jsem se dodatečně vrátila a o kterém také napíšu recenzi )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama