Škola noci (1) - Označená

27. října 2013 v 11:12 | Sabi |  Recenze
Název: Škola noci 1 - Označená
Autor: P. C. Castová, Kristin Castová
Překlad: Jana Kunová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2010
Počet stran:299
Zoey Redbirdová (16) je jednoho dne ve škole označena upírským stopařem a od té chvíle už nic není jako dřív. Zoey už není obyčejná holka, ale začíná se měnit v upírské mládě. Musí se odpoutat od lidských přátel i od rodiny a nastěhovat se do upírské školy noci.
Nic není ale tak zlé jak se Zoey sprvu zdálo. Je učenkyní mocné velekněžky Neferet a najde si tam spoustu přátel. K nim bohužel přibydou i nepřátele - zlá předsedkyně Dcer Temnoty - blondýna Afrodita.
Zoey postupně zjišťuje, že je něčím vyjimečná. Má znamení jako dospělý upír a žízní po krvi, přitom je to mláďatům přísně zakázáno! I tak se však napije krve jejího lidského expřítele Heatha. Svěří se Neferet. začíná její boj s přemrštěnými schopnostmi a se všemi nepřáteli. V boji proti Afroditě nakonec zvítězí a stane se novou předsedkyní Dcer temnoty...
Knihu napsala spisovatelka P. C. Castová se svou dcerou Kristin, snad aby jí Kristin pomáhala vytvářet dialogy postav, které jsou ve stejném věku právě jako Kristin.

Tato kniha se čte "jedním dechem", vytkla bych jí snad jen některé nudné pasáže, jako třeba podrobný popis jídelní síně a obědů, procházení chodbami...

K této knize jsem se dostala náhodou, když jí ve třídě začali číst kamarádky a byli z ní doslova unešené. přečetla jsem si pár řádků a než jsem se naděla, byla jsem u konce. příběh je velmi napínavý a obohacený vtipnými i smutnými pasážemi. Zkráceně řečeno, nic v knížce nechybí.
Závěrem bych ráda tuhle knihu doporučila, přišla mi nejzábavnější ze všech dílů této ságy. Ale každopádně bych doporučila stejně tak i 2 díl, 3, - 10.

Takovéto počtení by rozhodně nemělo chybět ve vaší knihovně, stane se vaším nejlepsím přítelem i v sychravých a deštivých dnech :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama