Škola noci (2) - Zrazená

22. listopadu 2013 v 21:57 | Sabi |  Recenze

Název
: Škola noci 2 - Zrazená
Autor: P.C. Castová & Kristin Castová
Překlad: Jana Kunová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 03/2010
Počet stran: 320
Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci kde je sotva první měsíc a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně studentské rady Dcery temnoty.

Její velekněžka Neferet zavrhne z neznámých důvodů Afroditu a tvrdí, že její vize už nejsou pravdivé. Zoey se celá situace zdá podezřelá a všímá si, že Neferet není taková, jaká si sprvu myslela, že je. Mění se ve zlou. Dává ze sebe napít dokonce i mrtvým upířím mláďatům, což je přísně zakázáno.

Zemře dokonce Steive Rae, jelikož nezvládne proměnu v dospělého upíra. Zoey pak vídá "duchy" svých zesnulých spolužáků a tím se vše začíná komplikovat.
Aby toho nebylo málo, ocitne se Zoey v průšvihu - chodí s třemi kluky najedou. Ale koho si vybrat? Krásného Erika, bývalého Heata, ke kterému ji táhne chuť po jeho krvi, nebo okouzlujícího dospělého upíra, profesora poezie?

Potom ale v Tulse za podezřelých okolností umírá první středoškolák (dotbalista) a instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně děsivého. Jako obvykle se nemýlí. Na upíry ze Školy noci padá podezření z hrůzných vražd a možná není tak docela neopodstatněné…

Zoey proniká stále hloub do spleti intrik a zjišťuje, že všechno zdaleka není takové, jak se zdálo. To však ještě neví, že ji čekají nejhorší okamžiky jejího života a že ji zradí její velekněžka, které bez výhrad věřila.

Musím říct, že tenhle díl Školy noci je mimořádně vydařený a zaujal mě více než první. Je mnohem napínavější - v momentě, kdy umírá Steive Rae je příběh extrémně dojemný, v momentě, kdy je sama s profesorem poezie je příběh romantický a ve chvíli, kdy je sama s Heatem a pije jeho krev, je příběh neskutečně vzrušující a tajemný.

Tuto knihu všem vřele doporučuji, stejně jako první díl jsem ji přečetla za jeden den, příběh graduje takovým způsobem, že nejde se o ní hned tak odtrhnout :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama